Звіт про діяльність за 2006 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Звіт про діяльність за 2006 рік

        2006 рік став для КМГО «Молода Черкащина» дуже вдалим та плідним.
Цього року було реалізовано 8-ми і розпочато реалізацію ще 3-х проектів різноманітної тематики. В рамках цих проектів проведено 86 інформаційних заходів (тренінгів, семінарів, прес-конференцій, тощо) створено 2 просвітницьких відеофільми, 2 відеороліка та 4 аудіороліка соціальної реклами, друкованих інформаційних матеріалів загальним накладом 26000 примірників, розширено штат організації та мережу волонтерів, до Коаліції увійшли 2 нові організації – молодіжна організація «КЕРМО» та БФ «АННА».
По окремих проектах Коаліція поширила свою діяльність на Кіровоградську та Полтавську області. За цей рік послугами організації скористалися близько 11500 осіб.


Загалом діяльність організації була скерована в наступних напрямках: Проекти, пов’язані з виборчими процесами:
  В січні - березні відбувалася реалізація проекту „Громадянський нагляд та самоосвіта”, профінансованого Фондом Громадянських Свобод. В проекті проведено моніторинг місцевих ЗМІ щодо дотримання виборчого законодавства та свободи слова в період передвиборчої кампанії; проведено 4 презентації за результатами моніторингу; надано консультації журналістам, щодо їхньої діяльності в період виборів, а також виготовлено і поширено серед населення Черкаської області 5000 буклетів „Пам’ятка свідомого виборця” з роз’ясненням строків та процедур Парламентських виборів.

В лютому – березні було реалізовано проект Мобільна станція для сільських виборців „Вибори 2006”, підтриманий Фондом „Евразія”. В рамках проекту було розроблено та поширено оригінальну продукцію із роз’ясненням строків та процедур Парламентських і місцевих виборів – „Заліковка виборця” (5000 прим.), „Календар виборця” (1000 прим.) та аудіо ролики (4), а також створено мобільну станцію з командою із 5-ти підготовлених волонтерів, яка здійснила 30 виїздів в села Черкаської області, де волонтери Коаліції надавали консультації виборцям та поширювали друковану продукцію проекту. В жовтні-листопаді цього року реалізовувався проект „Вибори втретє – постав нарешті крапку” , профінансований Freedom House. Проект мав на меті мобілізацію та просвіту виборців Черкас на повторні вибори міського голови. В результаті його реалізації було розроблено, виготовлено та поширено 6000 інформаційних листівок-наліпок з інформацією про строки та процедури проведення виборів, а також працювала телефонна «гаряча лінія» для виборців, консультанти якої надали близько 700 порад, як захистити свої виборчі права.

Проекти, спрямовані на вирішення гендерних проблем: 

В лютому - грудні відбувалася реалізація проекту „Участь жінок в регіональній політиці”, профінансованого Фондом сприяння демократії посольства США в Україні. В ході реалізації було проведено гендерне дослідження виборчого процесу в Черкаській області (кількість жінок, що потрапили до виборчих списків партій), створення бази даних жінок, обраних в органи місцевої влади, проведення 3-х прес-конференцій, 2-х круглих столів в Черкасах та 3-х семінарів-тренінгів для жінок-депутаток в 3-х містах області (Черкаси, Сміла та Ватутіне) та 3-х тижневих «Шкіл жіночого лідерства» для активних жінок області. В результаті в проекті взяло участь 140 жінок, а ті, що пройшли навчання в школах самотужки започаткували постійно діючий Жіночий Клуб, щоб і надалі зустрічатися із цікавими людьми, спілкуватися та ділитися досвідом.

Проекти, спрямовані на розвиток молодіжних організацій: 

З жовтня 2005 року по грудень 2006 „Молода Черкащина” реалізовувала проект „Голос молоді в сучасній Україні”, профінансованого NED. В рамках проекту проведено 8 освітніх заходів (семінарів та тренінгів) для молоді Черкаської та Кіровоградської областей, видано та поширено 4 види буклетів („Принципи діяльності громадських організацій”, „Лідерство та робота в команді”, „Організація роботи з волонтерами”, „Ми шукаємо ресурси”) та 2000 примірників брошури „Ми створили молодіжку”. Навчання в рамках проекту пройшли 216 активістів НГО в Черкаській та Кіровоградській областях. В рамках цього проекту також було проведено конкурс малих проектів, в результаті якого було профінансовано 5 проектів різних НГО (2 в Кіровоградській області і 3 в Черкаській), які охопили найрізноманітніші напрямки громадської діяльності:  1 «Пагорб сміттєвої слави» Черкаська міська молодіжна організація «КЕРМО» Акція з прибирання території пляжно-відпочинкової зони Черкас поруч з комплексом Пагорбу Слави. Привернення уваги громадськості міста Черкаси до проблеми стану пляжів та відпочинкових зон. 2 «Лицарське виховання» Кіровоградський кіш Української дитячо-юнацького товариства «Січ» Організація тематичних семінарів в школах трьох населених пунктах Кіровоградської області, присвячених патріотичному вихованню школярів на основі історичних традицій козацтва. 3 «Кіровоград – не Лас-Вегас» Дитяча екологічна організація «Флора» (м. Кіровоград) Привернення уваги громадськості до проблеми розміщення в місті надмірної кількості ігрових автоматів, на яких грають підлітки. Проведення тематичних бесід в школах міста. 4 «Державна молодіжна політика очима молоді» Черкаська міська організація ВГО «Молоді демократи» Організація круглого столу для обговорення питання державної підтримки молодіжних організацій та витрачання коштів обласного бюджету, спрямованих на розвиток молодіжних НУО. 5 «Рух без перешкод» Благодійний фонд «Анна» Привернення уваги громадськості до проблем людей з обмеженими руховими можливостями. Публічна акція. З грудня 2006 року розпочалася реалізація проекту „Громадські інформаційні технології”, профінансований NED. Метою проекту є створення умов для подальшого розвитку молодіжного громадського середовища, проведення якісних перетворень за рахунок розширення ресурсно-інформаційної бази, залучення до діяльності активістів третього сектора нових інформаційних технологій та інтерактивних методик з організації і проведення заходів, зміщення акцентів на регіональний рівень, побудову горизонтальних громадських мереж та спеціалізованих проектів

Проекти, спрямовані на подолання епідемії ВІЛ/СНІД та пропаганду здорового способу життя: 

В квітні-червні цього року Коаліція виконувала проект „Різні = рівні”, профінансований ІСАР „Єднання”, який було спрямовано на зменшення рівня дискримінації ВІЛ-інфікованих в Черкаському районі Черкаської області та місті Черкаси. Проект мав на меті розповсюдження серед населення адекватної інформації щодо ВІЛ/СНІД, привернення уваги населення до наявності дискримінації ВІЛ-інфікованих та підготовку сільських вчителів до просвітницької роботи серед молоді по такої темі. В результаті, було проведено 2 одноденні тренінги для вчителів шкіл сіл Червона Слобода та Леськи (навчання пройшли 34 педагоги) та вуличну акцію на День пам’яті людей, що померли від СНІДу – було проведено конкурс дитячого малюнку на асфальті „ВІЛ не передається через дружбу” та оформлено Дошку підтримки ВІЛ-позитивних людей. З травня цього року Коаліція реалізовує проект „Подолаємо дискримінацію разом”, профінансований UCAN, метою якого є створити громадську ініціативу по захисту прав ВІЛ-інфікованих та зменшенню рівня дискримінації в Черкаській області. В цьому році вже проведено низку заходів, які є цілком інноваційними для Черкаської області: моніторинг рівня дискримінації ВІЛ-інфікованих шляхом проведення 4-х фокус-груп, розробка, видання та поширення 1000 примірників брошури „Живемо в епоху СНІД”, створення просвітницького відеофільму „ВІЛ: право на життя”, в якому вперше ВІЛ-позитивні жителі області відкрито розповідають про своє життя і який було продемонстровано на обласному телебаченні. Даний фільм взяли для використання в своїй роботі 12 громадських організацій з різних міст України. Також було проведено 40 інформаційних заходів для молоді, вчителів, лікарів Черкаської області – в результаті навчання пройшли близько 800 осіб.

Кульмінацією проекту стало проведення першого в Черкасах ток-шоу „ВІЛ: право на життя”, де в живому обговоренні взяли участь герої фільму, студентська молодь та представники НГО. Але найбільшим результатом проекту ми вважаємо розробку та лобіювання інструкції для працівників освітніх закладів „Якщо в класі є особлива дитина”, в якій викладено особливості догляду за ВІЛ-позитивними дітьми. Дана інструкція була затверджена обласним відділом освіти і передана до виконання в усі освітні заклади Черкаської області. Проект завершиться 1 лютого 2007 року. В листопаді відбулася реалізація проекту „Терези чоловічого здоров’я”, підтриманого Фондом Народонаселення ООН. В межах проекту було виготовлено та поширено просвітницькі матеріали (відеоролік соціальної реклами, 2000 примірників буклетів, 1000 листівок та 2000 календариків), які спонукають молодих чоловіків частіше замислюватися над збереженням власного репродуктивного здоров’я та шкодою, яку йому наносять алкоголь, нікотин та наркотики.

Проекти по представленню інтересів людей з обмеженими можливостями: 

З червня цього року розпочато реалізацію проекту „Рух для всіх”, профінансованого UCAN. В м. Черкаси відсутні пандуси (похилі з’їзди), то така категорія населення як інваліди – візочники практично позбавлена свободи пересування вулицями міста, а також вільного доступу до об’єктів суспільного користування (кіно та театрів, ВНЗ, бібліотек, аптек, магазинів). Цей проект націлений на лобіювання інтересів даної категорії населення в органах місцевої влади для вирішення проблеми на законодавчому рівні та напрацювання схеми залучення коштів від населення та бізнесових структур на будівництво пандусів та поручнів. Головне досягнення проекту полягає в тому, що міська рада затвердила програму „Простір без бар’єрів”, яка створена за ініціативою учасників проекту та передбачає проведення низки заходів по адаптації міста до інвалідних візків з 2007 по 2010 рік. З міського бюджету вже на 2007 рік виділено 600 тис. грн на реалізацію програми. Також уже зібрано перші кошти від громадян та побудовано перші 2 пандуси. Проект також передбачає дії, направлені на розвиток толерантного ставлення суспільства до людей з особливими потребами: для цього було створено брошуру „Долаючи бар’єри” накладом 3000 примірників, однойменний просвітницький відеофільм, який демонстрували місцеві ТРК, та проведено низку інформаційних заходів для молоді. Проект завершиться в червні 2007 року.

Проекти щодо інформування населення про співпрацю України з європейськими та євроатлантичними структурами: 

В жовтня-листопаді відбувалася реалізація проекту „Євроатлантичний тур Наддніпрянщиною”, підтриманий МФ „Відродження”. Метою даного проекту було поширення достовірної та доступної інформації про Євроатлантичний Союз серед населення України. Проект передбачав роботу інформаційного автобусу з волонтерами, який проїхав територією трьох областей (Черкаська, Кіровоградська та Полтавська) і в 21 населеному пункті (включаючи села та райцентри) поширював інформаційну продукцію про НАТО та давав прес-конференції для місцевих ЗМІ. В рамках даного проекту було розроблено та поширено 4000 примірників інформаційного буклету „НАТО – парасолька безпеки”, календариків та значків з логотипом проекту