Звіт про діяльність за 2007 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Звіт про діяльність за 2007 рік

Протягом 2007 року КМГО „Молода Черкащина” реалізувала 6 і розпочала реалізацію ще 5-ти проектів різноманітної тематики. В рамках цих проектів проведено 65 інформаційних заходів (тренінгів, семінарів, прес-конференцій, тощо), створено низку відео та аудіороликів соціальної реклами, друкованих інформаційних матеріалів – брошур, буклетів, листівок, плакатів – загальним накладом 22800 примірників, розширено мережу волонтерів. Працівники організації підвищили свої професійні навички на стажуваннях в Польщі та США. За цей рік послугами організації скористалися близько 6000 осіб.

Загалом діяльність організації була скерована в наступних напрямках:

Проекти, пов’язані з виборчими процесами:   В липні – жовтні відбулася реалізація проекту „Мобілізаційна кампанія для молодих виборців Черкаської області”, профінансованого NED. В рамках проекту креативними силами молоді було створено інформаційну продукцію – 3 відео та 3 аудіоролики (розміщені на місцевих радіо та телеканалах), плакати та наклейки (розклеєні волонтерами в 5-ти містах Черкаської області). В Черкасах, Каневі, Умані та Золотоноші на вулицях та площах було проведено відкриті громадські обговорення участі молоді у виборчому процесі, також в цих містах проведено Дискусійні Клуби для молоді на таку ж тему. Всього участі у заходах взяли близько 600 осіб. Результатом проекту стало підвищення очікуваної явки молоді на позачергові парламентські вибори 30 вересня.

Проекти, спрямовані на вирішення ґендерних проблем:  

В червні розпочалася реалізація проекту „Солідарність жінок у прагненні змін”, профінансований Фондом розвитку демократії при посольстві США. В рамках проекту в 2007 році було проведено моніторинг застосування та виконання в Черкаській області українського законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, надрукований та широко розповсюджений по Черкащині та в різних областях України 168-сторінковий довідник з ґендерної теорії і практики «30 & 1 питання про ґендер», проведено 10 виїзних тренінгів з ґендерного навчання в районних центрах області, в яких прийняло участь загалом 202 особи, розпочато створення відеофільму про жінок-регіональних лідерок. Діяльність по проекту триватиме до березня 2008 року.   В передвиборчий період було проведено ґендерний аналіз виборчих списків політичних партій (блоків) на позачергових виборах до Верховної ради України, розповсюджено результати цього аналізу серед політичних партій, громадських організацій та ЗМІ. Також результати аналізу можна отримати на сайті Наддніпрянського Громадського порталу www.mch.ck.ua .   КМГО „Молода Черкащина” в рамках співпраці з ВГО „Жіночий консорціум України” брала участь у підготовці альтернативного звіту НУО щодо впровадження в Україні Конвенції ООН про заборону усіх форм дискримінації щодо жінок. Наша організація виконувала збір та узагальнення інформації про впровадження Конвенції в Черкаській області. Цю інформацію буде узагальнено в фінальному документі альтернативного звіту, який презентуватиметься спершу широкій громадськості в Україні, а потім – представникам Комісії з питань подолання всіх форм дискримінації щодо жінок, що знаходиться в Нью-Йорку.

Проекти спрямовані на посилення активності молоді в суспільстві:   Завершено реалізацію проекту „Громадські інформаційні технології”, профінансованого NED, що розпочався у 2006 році. В рамках проекту створено Інтернет-сайт для громадських організацій „Наддніпрянський громадський портал” (www.mch.ck.ua), проведено 10 семінарів-тренінгів для молоді, 10 засідань Дискусійного клубу, літній тренінг-табір та фінальну конференцію. Також видано та поширено друкованої інформаційної продукції загальним накладом 10800 примірників: 4 випуски інформаційного бюлетеню, 3 види буклетів на тему євроатлантичної інтеграції, 10 брошур та довідник „10 аспектів громадської діяльності”. Окрім того 7 організацій та ініціативних груп отримали міні-гранти для виконання проектів різноманітних напрямків – від висадки зелених насаджень до акцій на підтримку дітей. Діяльністю по проекту безпосередньо було охоплено близько 3000 молодих людей.  

Розпочато виконання проекту „Молодіжна політика очима молоді”, профінансованого МФ „Відродження”. Метою проекту є Підсилення прозорості молодіжної політики в Черкаській області, шляхом проведення моніторингу даної сфери силами молодіжних НГО та ЗМІ. В 2007 році було проведено тренінг „Що таке моніторинг: методологія та аналіз”, в якому взяло участь 20 учасників. Серед учасників тренінгу була відібрана робоча група у складі 7 осіб, яка розпочала виконання моніторингу молодіжної політики. За результатами моніторингу у березні 2008 року будуть створені інформаційні продукти (відеофільм та бюлетень) та проведено круглий стіл.   Розпочато реалізацію проекту „Молодіжні ініціативи щодо покращення життя в громадах”, профінансованого NED. Метою проекту є досягнення позитивних змін у громадах Черкаської області через сприяння роботі молодіжних громадських організацій та неформальних молодіжних об’єднань. В рамках проекту буде проведено навчання для молодіжних лідерів, видано інформаціні продукти (буклети та брошури), проведено конкурс міні-грантів та надано фінансову підтримку 7-ми молодіжним організаціям та неформальним групам.

Проекти, спрямовані на подолання епідемії ВІЛ/СНІД та пропаганду здорового способу життя:    Завершено реалізацію проекту „Подолаємо дискримінацію разом”, профінансованого UCAN, розпочатий в 2006 році. В рамках проекту здійснено: моніторинг рівня дискримінації ВІЛ-позитивних людей в Черкаській області (результати моніторингу поширені серед ЗМІ та НГО України), видано та поширено 1000 примірників брошури „Живемо в епоху СНІД”, створено та продемонстровано на месцевих телеканалах просвітницький відеофільм „ВІЛ: право на життя”, в якому вперше ВІЛ-позитивні жителі області відкрито розповідають про своє життя. Даний фільм взяли для використання в своїй роботі 12 громадських організацій з різних міст України. Також було проведено 40 інформаційних заходів для молоді, вчителів, лікарів Черкаської області – в результаті навчання пройшли близько 800 осіб.   Кульмінацією проекту стало проведення першого в Черкасах ток-шоу „ВІЛ: право на життя”, де в живому обговоренні взяли участь герої фільму, студентська молодь та представники НГО. Надано протягом реалізації проекту 103 юридичних консультацій (персонально або телефоном) ВІЛ-позитивним людям, членам їх сімей або іншим людям, яких торкнулася епідемія. Але найбільшим результатом проекту ми вважаємо розробку та лобіювання інструкції для працівників освітніх закладів „Якщо в класі є особлива дитина”, в якій викладено особливості догляду за ВІЛ-позитивними дітьми. Дана інструкція була затверджена обласним відділом освіти і передана до виконання в усі освітні заклади Черкаської області.   Розпочато виконання проекту „Жіночі бесіди про СНІД”, профінансованого Матра КАП. Метою проекту є проведення профілактики статевої передачі ВІЛ/СНІДу серед дівчат-старшокласниць сільських шкіл Черкаського району. В результаті проекту будуть створені інформаційні продукти (брошура, листівки та міні-серіал), проведено 10 тренігів в селах Черкаського району та акцію до дня пам’яті людей, що померли від СНІДу.

Проекти по представленню інтересів людей з обмеженими можливостями:    Завершено реалізацію проекту „Рух для всіх”, профінансованого UCAN, який розпочався в 2006 році. Цей проект був націлений на лобіювання інтересів людей з інвалідністю в органах місцевої влади для створення безбар’єрної архітектури та напрацювання схеми залучення коштів від населення та бізнесових структур на будівництво пандусів та поручнів.   Головне досягнення проекту полягає в тому, що міська рада затвердила програму „Простір без бар’єрів”, яка створена за ініціативою учасників проекту та передбачає проведення низки заходів по адаптації міста до інвалідних візків з 2007 по 2010 рік.   З міського бюджету вже на 2007 рік виділено 300 тис. грн на реалізацію програми: за ці гроші було понижено бордюри на перехрестях основних доріг, встановлено звукові світлофори, створено службу соціального таксі. Також один пандус побудовано благодійні кошти від громадян, і ще 5 – в результаті роботи з власниками закладів за їхній кошт. Також було створено та поширено брошуру „Долаючи бар’єри” накладом 3000 примірників, однойменний просвітницький відеофільм демонстрували місцеві ТРК, та проведено 20 інформаційних заходів для молоді по розвитку толерантного ставлення до людей з особливими потребами (в заходах взяли участь близько 400 осіб). На завершення проекту було проведено міське свято „Рух для всіх”, в якому взяли участь молодь з особливими потребами, молодіжні рок-гурти, а також були нагороджені представники влади, ЗМІ та бізнесмени, які допомагали у вирішенні проблеми безбар’єрної архітектури в місті.   КМГО „Молода Черкащина” другий рік поспіль виступила партнером БФ „Серце до серця” по організації акції „Почуйте всі” – збору коштів для закупки медичного обладнання для дітей з вадами слуху.Цього року було зібрано близько 4000 тис. грн. Для проведення акції було залучено 40 волонтерів. Обладнання, придбане за зібрані кошти, передано в Черкаську обласну дитячу лікарню, діагностика дітей проводиться безкоштовно.   Проекти, по боротьбі з дискримінацією:   Розпочато виконання проекту „Що таке дискримінація?”, профінансованого Канадським фондом регіонального розвитку та Європейською Молодіжною Фундацією. Метою проекту є підвищення поінформованості молоді про види дискримінації та її прояви у сучасному світі, а також розвиток толерантності в молодіжному середовищі. В рамках даного проекту будуть створені інформаційні матеріали (брошура та відеофільм), проведено ряд тренінгів та засідань Дискусійного клубу для студентів ВНЗ Черкаської області. Кульмінацією проекту стане проведення виставки студентських фоторобіт на тему дискримінації в Україні, що проїде 3-ма містами Черкащини