Звіт за 2020 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Звіт за 2020 рік

2020 рік для нас був складним та повним викликів, утім, як і для всього світу.

Усе ж ми змогли опанувати себе та опанувати онлайн: протягом року провели близько 70 заходів різного типу на інтернет-платформах (вебінари, зустрічі, мережування, форуми, тощо), реалізували першу навчальну онлайн-програму та створили перший онлайн-курс. Загалом дистанційно змогли попрацювати із більш, ніж 900 особами з усієї України, залучити до співпраці відомих експертів, посадовців та медійних персон, а також включилися у боротьбу з пандемією COVID-19.

Загалом робота організації була сфокусована у наступних напрямках:

Молодіжне лідерство та розвиток громад

У 2020 році ми завершили 6-річну співпрацю з німецько-українським проєктом Київський діалог, який підтримував розвиток малих міст. Останній рік ми підтримували молодіжні ініціативи в малих містах Черкащини, і співпрацювали з командами Сміли, Чигирина, Золотоноші та Кам’янки. 18 хлопців та дівчат пройшли річне онлайн навчання за темами:

  • “Участь молоді у міських справах: інструменти та методи”,
  • “Управління проєктами - від ідеї до результату”,
  • “Комунікація громадських проєктів”,
  • “Фандрейзинг”
  • “Адвокація громадських інтересів”.

Учасники перетворили свої ідеї в проєкти, потренувались вивчати громадську думку, взяли участь в конкурсі міні-грантів і 2 команди змогли вибороти фінансову підтримку. А ще - молодь Черкащини зустрілась з активною молоддю з Закарпаття, аби надихнутись і зав'язати партнерства.

Ми пишаємось успіхами наших команд. За підтримки міської влади, бізнесу та Київського Діалогу у Кам'янці відкрився молодіжний простір «Саме час». Місто виділило приміщення, допомогло із ремонтом, встановленням дверей, придбанням обладнання, місцевий бізнес - також допоміг з обладнанням. Простір активно працює з дотриманням карантинних обмежень. Команда Золотоноші пролобіювала початок створення скейт-парку та домоглася виділення земельної ділянки та бюджетних коштів (як місцевого бюджету, так і державного). Команда Чигирина розробила та подала на Громадський бюджет Чигирина проєкт “Мобільний кінотеатр просто неба”, зібрала на свою підтримки потрібну кількість голосів і перемогла. Реалізація проєкту передбачається в 2021 році. Команда Сміли активно розвиває молодіжний простір “Всі свої”.

Наразі наші експерти продовжують співпрацю з Київським діалогом в новому форматі - діляться досвідом з іншими регіонами України і експертно підтримують спільноту випускників.

Проекти, спрямовані на посилення жіночого політичного лідерства

У 2020 році ми розпочали проєкт “Ж+Ч: політика в рівновазі”, який реалізувався за підтримки Міжнародної Фундації Виборчих Систем (IFES) та Міністерства міжнародних справ Канади.

Метою проєкту було створення підтримуючого середовища для жінок Черкащини, які хочуть відігравати більш помітну роль в політичному житті міста та області. Досягали цілі через кіька компонетів: навчання, мотивація, інформаційна кампанія щодо руйнування стереотипів, що політика - не жіноча справа та адвокації програми гендерної рівності на обласному рівні.

У межах проєкту ми:

  • створили навчальну онлайн-програму «Жіночі політичні студії», залучили експертів та експерток з різних куточків України, залучили до навчання 47 учасниць, які мали доступ до відео та роздаткових матеріалів. Із яких 25 - брали активну участь у навчанні, 18 - успішно здали усі  тести та отримали сертифікати;
  • провели конкурс сценаріїв для соціальних відеороликів «Політика (не) жіноча справа», залучили представників бізнесу, які надали подарунки переможцям;
  • відзняли три відеоролики переможців конкурсу “Політика - жіноча справа”: “Жінка у владі”, “Професіоналізм не залежить від статі”, “Жінкам не місце в політиці?”. Загалом відео отримали понад 17 000 переглядів;
  • провели електронне опитування чоловіків та жінок щодо участі жінок у політиці та бар'єрів,  які виникають у жінок;
  • провели шість мотиваційних зум-зустрічі для жінок і чоловіків із лідерами думки, щодо участі у політиці та підтримки жіночого політичного лідерства, розбудови партнерства із чоловіками тощо. Зокрема, провели зустрічі із Іреною Карпою, Оленою Сотник, Романом Вінтонівим, Олександром Солонтаєм;
  • провели флеш-моб відеороликів #HeForShe, де чоловіки висловлювалися на підтримку жінок у політиці, до якого доєдналися керівники міст та областей, депутати різних рівнів, а переможцем стало відео голови Черкаської ОДА (зібрав найбільшу кількість вподобань);
  • провели онлайн-форум “Політика в рівновазі”, де із представниками ЦВК, народними депутатками попередніх скликань, експертами із комунікацій обговорили виклики виборчої кампанії та мотивували на часть у виборах жінок;
  • підтримали два проєкти випускниць “Жіночі політичні студії”;
  • створили ініціативну групу із числа активісток на представників Управління у справах сім'ї молоді та спорту ЧОДА та розробили новий проєкт обласної програми гендерної рівності;
  • розробили онлайн-курс “Громадська та політична участь: базовий курс” для платформи PROMETHEUS.

Партнерства і співпраця

Епідемія COVID-19 стала найбільшим викликом 2020 року. Із березня Черкащина зіткнулася із проблемами: неготовність медичних закладів до роботи з великою кількістю хворих, відсутність техніки, засобів індивідуального захисту, спекулятивні ціни на них. Задля оперативного вирішення цих проблем було створено ініціативу “Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19”, основна мета якої була об’єднати зусилля влади, бізнесу та громадського сектору для допомоги медичній системі області .

Основними партнерами стали Черкаська обласна державна адміністрація, БФ “МХП-громаді”, Агенція регіонального розвитку та ГО “Молода Черкащина”. Наша організація відповідала за комунікацію, прозоре звітування та моніторинг закупівель. Результати спільної роботи такі:

  • створено сторінку, яка оперативно інформувала про роботу ініціативи, збирання і витрачання коштів;
  • залучено кошти 22-х благодійників (бізнесу та фізичних осіб);
  • зібрано 19 млн грн на потреби медичної системи;
  • закуплено та передано в більше 100 медичних закладів області обладнання та засоби індивідуального захисту (ЗІЗ);
  • застраховано майже 1400 медичних працівників;
  • допомогу в отриманні ЗІЗів отримали також громадські організації соціального спрямування, які опікувалися незахищеними верствами населення;
  • проведено конкурс для медичних закладів та в його рамках профінансовано 4 проєкти із закупівлі медичного обладнання (на загальну суму 500 тис. грн) для закладів різного рівня.

За результатами роботи, представники “Молодої Черкащини” Вікторія Феофілова та Артур Чемирис були нагороджені грамотами від голови ЧОДА за сумлінну роботу. Цей проєкт продемонстрував можливість якісної та партнерської співпраці між владою, бізнесом та громадськими організаціями. Він став найбільш масштабним проєктом області по протидії пандемії та дозволив Черкащині швидко вийти на перші місця із забезпеченістю ЗІЗами.

Також традиційно разом з Департаментом регіонального розвитку Черкаської ОДА та низкою громадських організацій області стали співорганізаторами щорічного форуму “ГРАНТуємо зміни 6.0” який вперше було проведено в онлайн форматі і тривав два дні. Тема семінару була відповідна “Життя громад в епоху online” а всі заходи спрямовані на адаптацію представників громад та громадськості до сьогоднішніх реалій онлайн-роботи, онлайн-навчання, онлайн-бізнесу тощо. В програмі були мотивуючі спікери з України та Польщі, навчання різноманітним онлайн-інструментам, проводився і традиційний ярмарок громадських ініціатив, переможці якого отримали цінні призи.