Лубенські активісти відвідали Вінничину, щоб зміцнювати зв’язки з місцевою молоддю – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Лубенські активісти відвідали Вінничину, щоб зміцнювати зв’язки з місцевою молоддю

Лубенські активісти поїхали на Вінничину зміцнювати зв’язки з місцевою молоддю та  обмінюватися досвідом. Група учасників соціальних проектів студії сучасного танцю «Ренесанс» завітала 13 березня до НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназію міста Гайсин. Організувала навчальну поїздку Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».

«Молодіжний активізм стрімко розвивається, і нам було цікаво послухати про шляхи його розвитку в інших містах. Ми ж натомість розповіли про наш досвід роботи у цьому напрямку, зокрема, про те як ми працюємо з різною молодіжною проблематикою – це була корисна розмова про булінг, проблеми батьків і дітей за методикою форум-театру», — ділиться враженням учасниця візиту.

лу

Важливою подією візиту стала вистава форум-театру «Чужий син», яка розповідає про складні стосунки підлітка в сім’ї та конфлікти в молодіжному середовищі. Глядачі познайомились з акторами під час інтерв’ю, переглянули виставу та мали змогу обговорити проблемні теми, що постають у ході гри. Деякі з глядачів спробували себе у ролі героїв форум–вистави та запропонували свої варіанти виходу з конфліктних ситуацій.

Проект молодіжних обмінів відкриває цікаві можливості для молоді: корисні подорожі та новий стимул для власного розвитку.

Керівник проекту Олександр Чепур підкреслює, що мобільна молодь, яка  відвідує інші регіони та європейські країни – важливе завдання реформи молодіжної сфери, адже це розбудовує громадянське суспільство та залучає молодь до активного громадського життя як у країнах Європи. Партнером проекту є відділ сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лубенської міської ради.

л

Частину свого вільного часу учасники проекту присвятили знайомству з унікальним проектом інклюзивного спектаклю «Пори року. Yes, I can», завітавши до реабілітаційного центру «Гармонія» у місті Вінниця. У інклюзивному спектаклі  беруть участь дівчата на візках, люди з порушеннями зору і слуху із реабілітаційного центру «Гармонія» та колектив місцевої танцювальної школи «Болеро». Це цікаві приклади того, як у співпраці з місцевими органами влади та громадськими організаціями можна  налагодити ефективну роботу на місцевому рівні.

Заходи реалізуються за підтримки ГО «Молода Черкащина» в рамках проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» та фінансової підтримки National Endowment for Democracy.