Останні, але таки з бюджетом. У Черкасах ухвалили бюджет на 2018 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Останні, але таки з бюджетом. У Черкасах ухвалили бюджет на 2018 рік

Нарешті Черкаси дочекалися бюджету на 2018 рік. Під пильним наглядом різного роду небайдужих громадян та їхніх формувань депутати ухвалили головний фінансовий документ міста. Черкаси залишались останнім містом країни, яке було без бюджету. Що ж ми отримали?

Документ був проголосований мінімально необхідною кількістю голосів - 22 “за”. Утримались та не голосували представники Блоку Петра Порошенка, “Вільні демократи”, а також члени новоствореної фракції “Громадянської позиції” імені Анатолія Гриценка.

У затверджений виконавчим комітетом документ на засіданнях бюджетних комісій, що тривали щоденно протягом всього тижня були внесені численні зміни. Проте вони мало впливали на структуру документу. Загалом, депутати активно “боролись” із дріб’язком на кшталт “рамочок для грамот”, а також справжньою червоною ганчіркою для більшості представників депутатського корпусу - видатками на утримання так званих зелених зон. Саме знявши ці витрати депутати і взялилися перерозподіляти “куш” у майже 40 млн гривень. В результаті нехитрих маніпуляцій, кошти, “зняті” із зелених зон одних комунальників, у великій свой частині були направлені на фінансову підтримку інших - “Дирекції парків”. Утримання скверів та парків міста у 2018 році поза небезпекою.

Крім того, вже на самій сесії міської ради були враховані пропозиції депутатів від ВО “Свободи”, що вимагали збільшення видатків на освітню галузь, зокрема “доплат” для вихователів дитячих садочків. Отримавши це і трішки більше, зокрема фінансування культурних проектів та спортивних команд, “патріоти” і дали такі необхідні для ухвалення бюджету голоси.

В результаті депутати затвердили бюджет, дохідна частина якого - 3,27 млрд гривень. По стуктурі все без змін. Левова частка - субвенція з центрального та обласного бюджетів на виконання соціальних пільг та виплат, а також вливання у медицину та освіту міста. Найбільше джередо податкового доходу - це податок на доходи фізичних осіб - 956 млн, 254 млн єдиного податку та ще 220 млн податку на майно. На адміністративних послугах місто може заробити 24 млн.

По видаткам все також без особливих змін. Профінансовано буде 65 програм, з яких найбільше отримають пов’язані з житлово-комунальною сферою, а також медицина та освіта. В результаті “доопрацювання” документу депутатами зменшився спеціальний фонд. Бюджет соціально-економічного розвитку становитиме рекордно низькі за останній три роки 293 млн гривень. Як ділитимуть цей дрібний пиріг депутати, чії апетити з наближенням виборів лише зростають, залишається загадкою. Та, цитуючи класика місцевої політики, поки що ще секретаря місцевої ради Олександра Радуцького - “все буде добре” (с), принайvні у тих 22-х, хто підтримав цей документ, серед яких Олександра Романовича немає.