Публічні бібліотеки – мости до електронного врядування – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Публічні бібліотеки – мости до електронного врядування

Нещодавно завершилася реалізація проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного врядування», що здійснювався за фінансової підтримки IREX у партнерстві із Черкаською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Т.Г.Шевченка. Саме на її базі було проведено серію тренінгів з користування електронними послугами. Загалом навчання пройшли більше 160 осіб найрізноманітнішого віку, професій, та місць проживання – бібліотекарі, студенти, пенсіонери, держслужбовці, активісти органів самоорганізації населення тощо. Наймолодшій учасниці було 16, найстаршій – більше 80 років. Усі вони дізналися, що Інтернет – це не лише цікаве дозвілля, але і можливість доступу до безлічі корисних і зручних сервісів.

Завдяки отриманим знанням та навичкам деякі нові інтернет-користувачі отримали неочікувані сюрпризи. Так, одна з учасниць змогла знайти через Фейсбук свою онуку, яку довго шукала по іншим каналам, і зараз з радістю заходить в мережу, аби поспілкуватися. Друга учасниця, опанувавши пошук земельних ділянок в Кадастровій карті України, виявила, що сусід «відхапав» частину її земельної ділянки і налаштована відстоювати свої права в суді.

Під час тренінгів черкащани могли потренуватися надсилати електронні листи, писати он-лайн звернення через сайт Черкаської міської ради, бронювати квитки на різні види транспорту (найбільш популярним напрямком уявних поїздок був Крим і закордонні курорти), шукати бланки документів, навіть рахувати собі майбутню пенсію з допомогою пенсійного калькулятора...

Після навчання учасники тренуються користуватися Інтернетом вдома або приходять в безкоштовні інтернет-центри бібліотек, щоб з підтримкою фахівця-бібліотекаря вдосконалити навички. Навчання з електронного врядування продовжаться далі - як в тренінговому центрі Черкаської обласної універсальній наукової бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка, так і в інших міських та районних бібліотеках, робітники яких мають новенькі комп’ютери, швидкісний Інтернет і потрібні знання. Впізнати такі бібліотеки легко по зеленому логотипу «Сучасна бібліотека» - шукайте його на вході! Чи телефонуйте за номером (0472) 37-22-50 в Черкасах і записуйтеся в найближчу навчальну групу.

Задля популяризації послуг з навчання, КМГО «Молода Черкащина» зняла ролик соціальної реклами, героїня якого – учасниця семінарів - власним прикладом демонструє, що навчитися користуватися Інтернетом можні в будь-якому віці!

Також в рамках проекту було створено інформаційних довідник про адміністративні та неадміністративні послуги, які можна отримати в Україні та Черкаській області через Інтернет. Інформація про ресурси доступна в електронній формі за посиланням http://us.ua/1242095/

В довіднику, крім колекції загальноукраїнських та регіональних он-лайн ресурсів органів влади та самоврядування, можна знайти найбільш корисні для українців державні реєстри з вільним доступом, популярні сервіси, що надають неадміністративні послуги в різних сферах, а також підборку безпечних он-лайн ресурсів для дітей. Довідник зроблений в форматі Excel, щоб будь-яка людина могла вносити в нього свої доповнення та примітки.

В планах КМГО „Молода Черкащина” – проведення громадського моніторингу роботи регіональних он-лайн ресурсів та надання органам влади та самоврядування пропозицій по удосконаленню он-лайн сервісів для громадян. Обговорення можливостей впровадження е-врядування в Черкаській області ведеться в мережі Facebook