Звіт про діяльність за 2010 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Звіт про діяльність за 2010 рік

Протягом 2010 року КМГО „Молода Черкащина” продовжувала працювати над реалізацією своїх основних завдань та брала участь в проектах партнерських організацій. Так, за минулий рік було р              еалізовано 4 проекти, в рамках яких відбулося 45 різноманітних заходів (тренінги, семінари, круглі столи, прес-конференції, міжнародний табір). Розпочато виконання ще 3-х проектів, які будуть завершені у 2011 році.   Також було створено 3 нові брошури (з яких 1 вперше в Черкаській області видана в аудіо форматі та шрифтом Брайля), знято просвітницький відеофільм «Гідність з обмеженими можливостями» та ролики соціальної реклами на екологічну тематику.   В рамках роботи організації було надано фінансову підтримку для реалізації 6 малих проектів. Члени організації пройшли стажування в Фундації імені князів-благодійників Острозьких.

Загалом діяльність організації була скерована в наступних напрямках:

Проекти спрямовані на посилення активності молоді в суспільстві: 
З березня 2010 року вдруге стартувала на Черкащині молодіжна освітня програма «Майстерня громадської активності». Ця програма, започаткована Колегіумом Теодора Гойса та Фондом Роберта Боша (Германія), має на меті стимулювати розвиток української молоді, виховання молодих людей як соціально активних лідерів. Цього року «Майстерня» відбулася у Рівному, Донецьку, Черкасах та Харкові. Програма передбачала проведення 5-денного вступного тренінгу «Чоловіки та жінки: хто кого (ролі жінок і чоловіків у сучасному суспільстві)», дводенного семінару з проектного менеджменту, реалізацію учасниками власних ідей та проектів, а також заключний семінар-презентацію у Києві.  

Учасники черкаського семінару, завдяки отриманим знанням та фінансам, реалізували у майстерні наступні проекти:

1. “Free book” – започаткування роботи буккросинг-клубу (вільного обміну книжками) на базі Черкаського національного університету. Бук кросинг стартував на кафедрі «Видавничої справи, редагування та теорії інформації». Метою проекту є заохочення молоді до читання поза навчальним процесом, підвищення авторитету книги серед студентів, пожвавлення спілкування молоді на літературні та культурно-соціальні теми.

2. «Книжка як шлях до ВСЕОБІЗНАНОСТІ» - започаткування роботи буккросинг-клубу в смілянському міському відділі освіти. Також передача досвіду до інших бібліотек міста Сміла. Мета проекту – розширення кола інтересів людей, заохочення до читання та спілкування жителів міста. 3. «Діти – квіти життя» - проведення низки зустрічей на дитячих майданчиках та в парках міста із дітками з неповних сімей, організацій ігор та конкурсів для них, а також обговорення проблем, що виникають у них в родинах. Метою проекту було розширення світосприйняття дітей, привернення уваги батьків до проблем розвитку дитини, знайдення спільного вирішення проблем неповних сімей. 

4. «Здорове майбутнє» - проведення заняття зі школярами ЗОШ №13 на тему шкідливого впливу алкоголю та тютюну. Метою проекту була профілактика підліткового алкоголізму. Партнером проекту став черкаський осередок всеукраїнської організації «Пласт», який, в особі своїх представників, показав підліткам альтернативність поведінки та переваги здорового способу життя.

 

5. «Час не має значення – живи з радістю кожен день» - проведення виставки фотографій, щоб звернути увагу відвідувачів на проблему щастя людини в буденному житті, незалежно від віку. Світлини мають на меті показати те, що різні покоління мають спільні інтереси, з легкістю можуть проводити час разом, обмінюватися досвідом чи допомагати одне одному. Побачити фото можна тут http://sakuratime.livejournal.com/ http://fotosakura.blogspot.com

6. «Чорне та біле» - інформування населення Канева про гендерну дискримінацію, дискримінацію секс меншин та молодіжних субкультур шляхом проведення фотовиставки та показу фільму.

А на фінальній зустрічі у Києві, учасники змогли не лише оцінити власну роботу, але і познайомитися з учасниками з інших міст, а також презентувати свої проекти на офіційному заході для представників ЗМІ, НУО та різних благодійних фондів. «Майстерня громадської активності» в Черкаській області реалізовувалася за фінансової підтримки Колегіуму імені Теодора Гойса Фонду Роберта Боша, представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні та Управління у справах сім’ї молоді та спорту Черкаської області.  

З листопада стартував проект «Студенти для органів місцевого самоврядування» який реалізується ГО «Молодіжна Альтернатива» (м. Київ) у партнерстві з КМГО «Молода Черкащина» (м. Черкаси) при фінансовий підтримці Національного фонду підтримки демократії (NED). Метою проекту є залучення молоді до активної участі у житті громади шляхом проходження стажувань у місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.   Програмою стажувань передбачається п’ятимісячне стажування учасників програми, участь інтернів у навчальних тренінгах, які проводитимуться по різних регіонах України, складання ними статей для видання друкованих збірників проекту, отримання учасниками Програми щомісячної «стипендії», ознайомча поїздка у м. Київ та екскурсійне відвідування Верховної Ради України. По завершенню стажування учасники отримають сертифікати.

Проекти, спрямовані на вирішення ґендерних проблем:  

В рамках співпраці із громадською організацією «Жіночий консорціум України» КМГО «Молода Черкащина» продовжила реалізацію проекту «Попередження насильства над дітьми в Черкаській області», в рамках якого були розроблені методичні матеріали для вчителів з питань запобігання насильству, 75 вчителів з 5-ти пілотних шкіл області (3-х міських та 2-х сільських) пройшли курс тренінгів і зможуть підсилити свою роль у вирішенні конфліктів серед дітей.  

Також у співпраці з Черкаським районним відділом освіти та науки було проведено методичний тренінг для психологів шкіл Черкаського району на тему протидії насильству в дитячому середовищі.   Керівниця ґендерних програм Коаліції Тетяна Кавальчук пройшла навчання тренера в рамках Програми рівних прав та можливостей жінок в Україні (співфінансується Європейським Союзом, Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida, виконується Програмою розвитку ООН) та в цьому році провела 6 тренінгів для дільнічних інспекторів міліції області з питань запобігання насильству в сім’ї, навчання пройшли 104 дільнічних інспектора (30% від загальної кількості).

Проекти з представлення інтересів людей з обмеженими можливостями:  

В липні 2010 року завершилася реалізація проекту «Громада та влада для людей з особливими потребами», за фінансової підтримки Фонду Східна Європа в рамках програми UNITER. Цілями проекту був моніторинг стану забезпечення прав людей з особливими потребами в районах Черкаської області, активізація дій НУО, що опікуються проблемами інвалідів у цих районах, покращення якості районних та міських соціальних програм, створених для людей з інвалідністю, та як наслідок, покращення якості життя самих людей з особливими потребами у Черкаській області.  

Дія проекту відбувалася в 5-ти районних центрах області - Шполі, Каневі, Смілі, Корсунь-Шевченківському та Городищі. В цих містах були проведені круглі столи, після яких відбувалося налагодження співпраці із органами місцевої влади та розробка доповнень до місцевих соціальних програм. Наприкінці було проведено заключну конференцію для обміну досвідом між учасниками проекту та представниками інших профільних НУО. Також в рамках проекту було видано брошуру «Оздоровлення, працевлаштування, доступ до інформації: практичні рекомендації для людей з особливими потребами» накладом 500 прим.   У серпні 2010 року завершилася реалізація проекту «Введення в дію принципів Конвенції прав інвалідів в Черкаській області», за фінансової підтримки Фонду Прав Інвалідів. В цьому році було створено соціальний фільм про Конвенцію Прав Інвалідів та реалії її впровадження у Черкаській області «Гідність з обмеженими можливостями», видано брошуру «Особливі потреби особливих людей» накладом 1000 примірників та «Довідник з адвокації для НУО, що опікуються вирішенням проблем людей з особливими потребами на Черкащині» (у друкованій формі накладом 1000 примірників, Брайлем накладом 200 примірників та в аудіоформаті). Також було проведено заключну конференцію «Введення в дію принципів Конвенції прав інвалідів в Черкаській області» для учасників проекту.  

Екологічні проекти:  

З липня розпочалася реалізація проекту Програма розвитку громади Черкас «Життя без сміття». В рамках цього проекту проведено дослідження думки черкащан щодо проблеми сміття в місті Черкаси. Його результати можна прочитати тут: http://mch.ck.ua/main/ua/index.php?category=news&id=407  

По-друге, ми двічі організували прибирання сміття силами громадськості! У вересні під час акції «Фінал сезону» прибрали територію Річкового порту і назбирали 60 мішків сміття, а у листопаді під час акції «Останній шанс» було зібрано 90 мішків сміття! І навіть складено рейтинг улюбленого сміття черкащан.   По-третє, ми створюємо соціальну рекламу – перший відеоролік уже готовий, і навесні усі зможуть його побачити по місцевих телеканалах. Триває збір ідей щодо другого ролику та тематичних плакатів! Викласти свої думки можна тут http://vkontakte.ru/club19666787 І головне, ми продовжуємо співпрацювати із місцевою владою в напрямку покращення збирання та утилізації сміття в місті.