Звіт про діяльність за 2011 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Звіт про діяльність за 2011 рік

Протягом 2011 року КМГО „Молода Черкащина” продовжувала працювати над реалізацією своїх основних завдань та брала участь в проектах партнерських організацій. Так, за минулий рік було реалізовано 5 проеків, в рамках яких відбулося 46 різноманітних з  


аходів (тренінги, семінари, круглі столи, прес-конференції, міжнародний табір). Розпочато виконання ще 2-х проектів, які будуть завершені у 2011 році. Також було створено 3 нові брошури.   Члени організації отримали можливість підвищити свої професійні навички на навчаннях, стажуваннях та партнерських зустрічах в Києві, Донецьку, Берліні. КМГО «Молода Черкащина» стала одним із засновників «Всеукраїнської мережі освіти дорослих та розвитку інновацій».   Координаторка організації Вікторія Феофілова та керівниця програм для людей з особливими потребами Анна Харченко були обрані членами Громадської ради при Черкаській ОДА.

Загалом діяльність організації була скерована в наступних напрямках:

Проекти спрямовані на посилення активності молоді в суспільстві: 

З березня по листопад 2011 року вже втретє реалізовувалася на Черкащині молодіжна освітня програма «Майстерня громадської активності». Ця програма, започаткована Колегіумом Теодора Гойса та Фондом Роберта Боша (Германія), має на меті стимулювати розвиток української молоді, виховання молодих людей як соціально активних лідерів. Цього року «Майстерня» особливо широко реалізовувалася в Україні: заходи з цієї програми відбулися у Рівному, Ужгороді, Донецьку, Черкасах Львові та навіть у Польщі.  

В Черкасах проходили такі заходи: 6-денний вступний тренінг «Свій серед чужих – чужий серед своїх: що означає ксенофобія для суспільства» та дводенний семінар з проектного менеджменту. Далі учасники реалізовували власні ідеї та проекти, а також було проведено заключний семінар-презентацію у Донецьку. Учасники черкаського семінару, завдяки отриманим знанням та фінансам, реалізували різноманітні проекти, спрямовані на тему ксенофобії, активізації спілкування батьків та дітей, покращенню адаптації дітей-сиріт, розвитку інформаційної культури молоді.   

Найбільш резонансним став проект «Навіщо мові бур’яни», який реалізовували Іваненко Анна, Краснощок Оксана та Ігнатова Валерія. В рамках цього проекту з 22 вересня у маршрутних таксі та тролейбусах міста Черкаси було розміщено плакати із соціальною рекламою. На них черкасців закликають звернути увагу на проблему культури мовлення і спілкуватися більш грамотно. Головна мета проекту – підвищити зацікавленість містян у самовдосконаленні, мовній обізнаності і мотивувати їх до позитивних змін. На цю акцію звернули увагу багато ЗМІ (в тому числі і всеукраїнські), а одна з черкаських газет – «Ринок Черкаси» - за допомогою учасниць «Майстерні» започаткувала постійну рубрику із прикладами правильно і неправильного мовлення.  

«А вживу цікавіше!» - проект з такою назвою реалізували Наталя Назаренко та Марія Сергєєва. Яскраве дворове свято для дітей та їх батьків поширювало серед дітей до 12 років та їх батьків дворові ігри та сприяло живому спілкуванню громади. Організатори прагнули запропонувати альтернативу самотньому комп’ютерному дозвіллю, а також звернути увагу батьків на проблему залежності від комп’ютерних ігор.  

 

На фінальній зустрічі у Донецьку, центру сучасного мистецтва «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив» учасники презентували свої проекти широкій громадськості у формі інтерактивної «Фабрики проектів». «Майстерня громадської активності» в Черкаській області реалізовувалася за фінансової підтримки Колегіуму імені Теодора Гойса Фонду Роберта Боша, представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні та Управління у справах сім’ї молоді та спорту Черкаської області, завдяки якому було видано підсумковий буклет «Майстерня громадської активності в Черкаській області».  

Також був реалізований проект «Підтримка молоді Черкаської області: від передвиборчих обіцянок - до реального виконання» за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду. Метою проекту було здійснити представлення та захист інтересів молоді Черкаської області підчас розробки бюджету Черкаської області на 2011 рік шляхом аналізу передвиборчих обіцянок депутатів обласної ради щодо реалізації молодіжної політики. Задля цього було зроблено моніторинг передвиборчих обіцянок щодо реалізації молодіжної соціальної політики регіональних організацій політичних партій, представники яких стали депутатами Черкаської обласної ради в 2010 році. Також було проведено аналіз видатків обласного бюджету-2011 на реалізацію молодіжної політики, ступеню реалізації передвиборчих обіцянок депутатів та ступеню врахування пропозицій громадськості, результати були презентовані громадськості.

Проекти, спрямовані на вирішення ґендерних проблем:  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В рамках співпраці із громадською організацією «Жіночий консорціум України» КМГО «Молода Черкащина» продовжила реалізацію проекту «Попередження насильства над дітьми в Черкаській області», в рамках якого були розроблені методичні матеріали для вчителів з питань запобігання насильству, 75 вчителів з 5-ти пілотних шкіл області (3-х міських та 2-х сільських) пройшли курс тренінгів і зможуть підсилити свою роль у вирішенні конфліктів серед дітей. Також у співпраці з Черкаським районним відділом освіти та науки було проведено методичний тренінг для психологів шкіл Черкаського району на тему протидії насильству в дитячому середовищі.  

Реалізовано також проект «Захисти себе від насильства – дізнайся та використовуй можливості» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН. Він мав на меті покращити можливості захисту прав жертв насильства, що проживають в м. Черкаси та області, підвищити мотивацію жертв насильства в сім’ї до активних дій. Для цього була започаткована робота громадської приймальні для жертв насильства в сім’ї, в якій клієнти змогли отримати інформаційну та юридичну допомогу. Всього з 6 місяців було надано 93 консультацій, з них 63% мали пряме відношення до насильства в сім’ї.  

Також був проведений конкурс життєвих історій «Листи до незнайомки», мета якого - привернути увагу громадськості області до проблеми насильства в сім’ї, підвищити рівень розуміння юридичних і психологічних аспектів проблеми суспільством, підтримати жертв насильства в прагненні змін.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Участь в конкурсі взяли 11 жінок; їх історії були видані у вигляді брошури, яка була презентована в Черкасах і стала поштовхом до обговорення проблем захисту жертв насильства в регіоні. Брошура була поширена через мережу бібліотек і соціальні служби міста. Окрім того, було проведене навчання 101 учня ПТУ м. Черкаси, які наразі найменш охоплені заходами з попередження насильства в сім’ї: 3 тренінги.   Крім того, протягом року фахівцями організації були проведені 23 тренінги з юридичних та психологічних аспектів протидії насильству в сім’ї для дільничних інспекторів міліції Черкаської та Київської області, участь в зайняттях взяли більше 450 міліціонерів.

Проекти з представлення інтересів людей з обмеженими можливостями: 

  У вересні розпочався проект за підтримки Фонду Прав Інвалідів «Запровадимо доступність та конструктивну роботу зі ЗМІ на Черкащині відповідно до норм КПІ». До нового року було здійснено 12 моніторингових поїздок в районні центри Черкаської області, під час яких експерти КМГО «Молода Черкащина» перевіряли ситуацію із безбар’єрністю міст, а також спілкувались із представниками Управлінь праці та соціального захисту населення з приводу діючих ОІ та поодиноких активістів серед людей з особливими потребами. 

Крім того, ми продовжили розвиток мережі «Світла думка» на захист людей з інвалідністю, яка була створена минулого року, а також створили гугл-групу з однойменною назвою. Наразі це вже стало своєрідним інформаційним ресурсом, де люди з особливими потребами та ОІ можуть знайти багато цікавої та корисної інформації. Проект також передбачає моніторинг ЗМІ на предмет висвітлення проблем людей з особливими потребами, а також проведення тренінгу для журналістів (вже у 2012), що пишуть на соціальні теми для максимально якісної подачі інформації про людей з особливими потребами, відповідно до норм КПІ. В рамках проекту ми будемо готувати пропозиції до влади щодо покращення якості програми «Безбар’єрна Черкащина» для максимально ефективного її впровадження.

Екологічні проекти:  

Закінчилася реалізація проекту «Життя без сміття», підтриманий Посольством Королівства Норвегії в Україні. В рамках цього проекту проведено дослідження думки черкащан щодо проблеми сміття в місті Черкаси. Також ми двічі організували прибирання сміття силами громадськості! У вересні під час акції «Фінал сезону» прибрали територію Річкового порту і назбирали 60 мішків сміття, а у листопаді під час акції «Останній шанс» було зібрано 90 мішків сміття! І навіть складено рейтинг улюбленого сміття черкащан.   Окрім того, були створені та розміщені на місцевому телебаченні (ТРК «ВІККА») 2 ролики соціальної реклами та тематичні плакати. Також проводилася робота з молоддю у соціальній мережі «Вконтекте». Але головне, були напрацьовані та направлені до міськвиконкому побажання від екологічних організацій та жителів міста в напрямку покращення збирання та утилізації сміття в місті.