Звіт про діяльність за 2012 рік – «Горизонт Змін» Перейти до контенту

Звіт про діяльність за 2012 рік

Протягом 2012 року КМГО „Молода Черкащина” продовжувала працювати над реалізацією своїх основних завдань та брала участь в проектах партнерських організацій. Так, за минулий рік було реалізовано 7 проектів, в рамках яких відбулося 35 різноманітних заходів (тренінги, семінари, круглі столи, прес-конференції). Також було створено 2 нові брошури, радіоспектакль, 4 ролики та 2 сіті-лайти соціальної реклами.   В рамках роботи організації було надано фінансову підтримку для реалізації 6 малих проектів з Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей.

Загалом діяльність організації була скерована в наступних напрямках:

Проекти спрямовані на посилення активності молоді в суспільстві:

  З березня 2012 року вже вчетверте стартувала на Черкащині молодіжна освітня програма «Майстерня громадської активності». Ця програма, започаткована Колегіумом Теодора Гойса та Фондом Роберта Боша (Германія), має на меті стимулювати розвиток української молоді, виховання молодих людей як соціально активних лідерів. Цього року в Черкасах відбувався 6-денний вступний семінар учасників «Майстерні» на тему «Слово не горобець або свобода слова в Україні». Далі учасники пройшли дводенний семінар з проектного менеджменту, реалізацію власних ідей та проектів, а також заключний семінар-презентацію у м. Судак АРК Крим.   Учасники з Черкас, завдяки отриманим знанням та фінансам, реалізували в місті наступні проекти:

1. Пляжний фестиваль «Схід сонця», створений молоддю для пропаганди здорового способу життя. Відбувався захід на черкаському пляжі «Живчик» 4 серпня. Учасників очікували змагання з пляжного футболу та волейболу, ”Козацькі розваги” за участі ” Черкаської школи бойового гопака”, а також виступи команд КВК.

 

 

2. Фотовиставка «Місто позує тобі» мала на меті сформувати позитивний імідж міста Черкаси, показати його красу, відкрити нові таланти та активізувати молодь до піших прогулянок з фотоапаратами. Для виставки, що проходила у ТЦ «Хрещатик», було відібрано 103 фотографії 26-ти учасників у номінаціях «Архітектурні родзинки», «Місто посміхається», «Черкаси для двох», «Пейзаж по-черкаськи», «Черкаси вечірні», «Черкаси з висоти». «Черкаси містичні», «Черкаси спортивні», «Вулицями мого міста», «Місто контрастів».

3. «Життя важливіше за швидкість» - просвітницький проект для дітей 8 – 14 років щодо важливості виконання правил дорожнього руху. У літньому таборі «Весела гра» для них проводився тематичний квест та конкурс малюнку «Обережне поводження на дорозі». Родзинкою проекту стало те, що малечу навчали ПДР не дорослі, а старші діти. На думку організаторів проекту, така форма подачі інформації є максимально доступною для дітей такого віку.   А на фінальній зустрічі у Судаку, учасники змогли не лише оцінити власну роботу, але і познайомитися з учасниками з інших міст, а також презентувати свої проекти на офіційному заході для представників ЗМІ, НУО та різних благодійних фондів. Цього річ презентація проходила у дуже незвичайний спосіб: «Тролейбус громадської активності» їздив по місту Сімферополь і на зупинках його пасажири мали змогу ознайомитися із креативними презентаціями проектів учасників.

У лютому розпочалася реалізація проекту «Молодь творить майбутнє», за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Метою проекту було сприяння реінтеграції молоді в громадські та громадсько-політичні процеси та підвищення активність молоді у майбутніх виборах до Верховної Ради. В рамках проекту були створені ініціативні групи молоді в Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях, які пройшли навчання на тренінгах «Лобіювання інтересів молоді та кампанії громадянського представництва», «публічна політика», «Виборчі технології та PR».  

Потім учасникам була надана можливість написати та подати на розгляд свої власні проекти по просуванню інтересів молоді та мобілізації молодих виборців. Для того, щоб «заманити» аполітичних молодих людей на вибори, проектанти обрали різноманітні методи.  

Так в Полтаві провели вуличний соціо-моб, на якому люди різних професій та соціальних груп вкидали бюлетені до виборчої скриньки із закликом «Голосувати – модно!». Також молоді дарували браслетики та значки «Я йду голосувати». А ще ініціативні полтавці відзняли відео, в якому молодь міста говорить про те, чому важливо іти на вибори, та поширювали його в соцмережах.  

У Кіровограді молоді театрали створили серію міні-вистав на тему виборів та показували їх на великих перервах у всіх ВНЗ міста. Ідея була в тому, щоб продемонструвати цінність свого «голосу» на виборах та активну громадянську позицію молоді. Також кіровоградці запустили в своє місто «вірус чесних виборів», яким «інфікували» молодь.   У невеличкому селищі Компаніївка, Кіровоградської області, також живуть креативні та активні молоді люди: вони навчили групу соціальних аніматорів, які переконували молодь іти на виборчі дільниці, а для більшого заохочення провели ще й квест «Виборчий адреналін» у день виборів.  

У Черкасах на тему виборів створили реп-композицію «Молодь України, зроби правильний вибір», на яку місцеві креативщики навіть відзняли відео кліп, який «розкрутили» через соціальні мережі в Інтернет.Також активісти провели захід із студентами Черкаського державного технологічного університету, в якому обговорили «Чому потрібно іти на вибори» та подарували усім бажаючим ручки із написом «Ти хто такий? Давай, на вибори!».  

В 3-х містах Черкаської області молодь боролася із підкупом виборців – активісти створили плакати та наклейки, а також аудіо ролики соціальної реклами із закликом не продавати свій голос. Волонтери проекту поширювали цю продукцію серед жителів Черкас, Умані та Жашкова, намагаючись переконати їх голосувати згідно своїх переконань.   А ще всі учасники гуртом реалізували спільну ініціативу «Молодь вимагає змін» – через опитування зібрати у молоді 3-х областей настанови для новообраних депутатів ВР та надіслали їх парламентарям. Таким чином активісти хочуть спонукати парламентарів приділяти увагу молодіжним проблемам.

Проекти, спрямовані на вирішення ґендерних проблем: 

В партнерстві з «Жіночим консорціумом України» вже 4-тий рік поспіль працювали над проектом «Попередження насильства над дітьми в Черкаській області». В цьому році тренер «Молодої Черкащини» провела 12 занять з 284-ма дітьми в 4-х школах м. Черкаси, на яких школярі опановували життєві навички, необхідні для їх гармонійного особистого розвитку.  

Спільно з ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» провели в Черкасах круглий стіл та тренінг за темами «Посилення взаємодії державних і громадських організацій у допомозі дітям-випускникам закладів державної системи піклування» за участю фахівців державних та неурядових організацій. Отримані знання психологи змогли використати, провівши серію тренінгів по соціальній адаптації та здобуттю життєвих навичок для 46 дітей-випускників Смілянського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів.   На базі Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Симоненка представники нашої організації проводили зайняття (тренінги та тематичні зустрічі) з учнівською та студентською молоддю, присвячені діяльності громадських організацій, протидії насильству та розвитку толерантності.   Продовжила працювати громадська приймальня для жертв насильства в сім’ї, протягом року безкоштовну юридичну допомогу отримали 32 жінки.

Проекти з представлення інтересів людей з обмеженими можливостями:
У січні 2012 було розпочато проект «Скалічені бійці» за підтримки фонду Geschichtswerkstatt Europa. Метою проекту було дослідження на тему життя людей з інвалідністю у післявоєнні роки (період із 1946 по 1960 рік) в Україні та Німеччині. Робоча група відвідала німецькі та українські архіви у пошуках матеріалів по означеній темі, взяла численні інтерв’ю у експертів-істориків, ветеранів та очевидців ВВВ. На основі зібраних матеріалів було записано радіоспектакль «Скалічені бійці» українською та німецькою мовами, який вийшов в радіоефір в обох країнах на початку 2013 року.  

У вересні, 2012 стартував проект «Доступна освіта – для дітей з особливими потребами» за підтримки Фонду прав інвалідів. Метою проекту є запровадження інклюзивної освіти в 10-ти школах міста Черкаси відповідно до норм Конвенції прав інвалідів шляхом моніторингу ЗОШ, просвітницької роботи з вчителями та школярами на тему Конвенції прав інвалідів, а також лобіювання прийняття окремої обласної програми інклюзивної освіти на Черкащині.  

В рамках проекту відбулись тренінги та семінари для вчителів та учнів 10 ЗОШ. По результатам моніторингу ЗОШ було створено аналітичний звіт по якості облаштування шкіл до інклюзії, методичний посібник для вчителів «Доступна освіта – для дітей з особливими потребами», та брошура для учнів «Особливі друзі».  

Крім того, завдяки співпраці Коаліції з ЧОДА та Громадською радою вже є попередній варіант нової соціальної програми інклюзивної освіти. До кінця проекту також буде знято та розміщено на місцевих телеканалах 2 ролика соціальної реклами, заплановано роботу з батьками дітей-інвалідів. Проект буде завершено у серпні 2013 року.  

У вересні, 2012 розпочався проект «Особливі виборці: голоси меншин у парламентській виборчій кампанії 2012» за підтримки Європейського союзу та Молодіжного інноваційного центру «МЕДІА-М». Метою даного проекту стало підвищення обізнаності людей з інвалідністю та суспільства щодо можливостей та труднощів під час голосування. В рамках проекту було проведено форум, під час якого обговорювались як проблеми участі людей з особливими потребами у виборчому процесі, так і загальні найактуальніші соціальні проблеми, що хвилюють людей з інвалідністю. Крім того, було знято та розміщено 2 ролики соціальної реклами та 2 сіті-лайти із закликом рівного ставлення та створення рівних умов для людей з особливими потребами.